wezlimit.pl

Tylko
3 proste kroki

  • Aplikacja
  • Weryfikacja
  • Szybki przelew

Pożyczaj odpowiedzialnie

Dopasowanie kwoty i okresu spłaty do własnych możliwości

Pożyczenie pieniędzy to zawsze konieczność ich zwrócenia. Dlatego tak ważne jest, aby poważnie zastanowić się nad tym, jaka kwota jest nam potrzebna oraz czy będziemy w stanie ją zwrócić.

Każda pożyczka to ogromne zobowiązanie, z którego trzeba się wywiązać. Nie regulowanie swoich zobowiązań to ryzyko wszczęcia postępowania windykacyjnego oraz egzekucyjnego, a więc poważnych problemów oraz naprawdę wysokich kosztów. Decydując się na pożyczkę, trzeba więc wziąć pod uwagę to, jakie są nasze możliwości. Uwzględnić warto osiągane dochody oraz comiesięczne zobowiązania w postaci na przykład rachunków za prąd. Tylko wówczas można mieć pewność, że pożyczona kwota będzie dopasowana do możliwości oddania pieniędzy. W przeciwnym razie szybko mogą pojawić się trudności ze spłatą zobowiązania, a to zawsze ryzyko wszczęcia przez pożyczkodawcę procedury egzekucyjnej lub windykacyjnej. Sprawa może również zostać skierowana do sądu.

Porównanie ofert

Decydując się na pożyczkę, nie warto wybierać pierwszej lepszej. Zawsze zaleca się porównać oferty przynajmniej kilku pożyczkodawców, zyskując tym samym pewność, że wybiera się pożyczkę najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Porównanie ofert naszych Partnerów to najlepszy sposób na to, aby wybrać pożyczkę idealnie dostosowaną do własnych potrzeb oraz oczekiwań. Warto bowiem wiedzieć, że rozmaici pożyczkodawcy proponują swoim klientom różne warunki i rozwiązania. Im lepiej pożyczka zostanie dopasowana do potrzeb osoby, która potrzebuje pieniędzy, tym mniej odczuwane będzie zobowiązanie finansowe.

Sprawdzenie RRSO

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to istotny wskaźnik, który powinien poznać każdy, kto decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. Mówi ona bowiem o faktycznych kosztach, które trzeba ponieść w związku z pożyczką.

Wartość RRSO zawsze podana powinna być w umowie, którą podpisuje się z pożyczkodawcą. RRSO to wartość, którą warto poznać jeszcze zanim na umowie pojawi się nad podpis. Znając RRSO, wie się również ile faktycznie będzie kosztowała nas pożyczka. Dzięki temu można sprawdzić czy na pożyczkę w ogóle nas stać. Nigdy nie należy lekceważyć znajomości rzeczywistej rocznej stopy procentowej.

Sprawdzenie możliwości przedłużenia pożyczki

Każdemu, kto zdecydował się na zaciągnięcie pożyczki mogą przytrafić się rozmaite problemy finansowe, które poważnie utrudnią jej spłacenie. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się czy Pożyczkodawca oferuje możliwość przedłużenia spłaty.

Dzisiaj większość Pożyczkodawców wychodzi naprzeciw potrzebom własnych klientów i pozwala na przedłużenie terminu spłaty zadłużenia. Kwestie te są zawsze bardzo dokładnie opisane w umowie, którą podpisuje się z Pożyczkodawcą. Aby okres spłaty został wydłużony, na ogół wystarczy jedynie wypełnić stosowny wniosek oraz przesłać go do Pożyczkodawcy. Przedłużenie czasu spłacania pożyczki zawsze wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Ich wysokość pożyczkodawca określa w umowie, którą podpisuje z klientem. Jednocześnie przedstawia wysokość opłat jeszcze zanim klient na umowie się podpisze.

RRSO 11,61%Oferta promocyjna